خبر سیاسی سبزوار:

سبزوار آنلاين: اخبار سیاسی شهر سبزوار

خبر سیاسی

تاریخ خبر: 18 شهريور 1394 / کد مطلب: 2912 / بازدید: 4014 / اظهار نظر: 37

حسین مقصودی:


به یاری خدا و حمایت مردم نفر اول رقابت انتخابات خواهم بود/ مردم تفکر مقصودی که سبزواری آباد است را لمس کرده اندبه یاری خدا و حمایت مردم نفر اول رقابت انتخابات خواهم بود مردم تفکر مقصودی که سبزواری آباد است را لمس کرده اند  شهردار اسبق سبزوار که اخبرا از اتهامات وارده در مراجع ذیصلاح تبره شده رسما حضور در رقابت انتخابات مجلس دهم را اعلام کرده است. و معتقد است هیچ یک از رقبایش چارچوب و نیازهای مردم را مثل وی نمی‌شناسند و  مثل او تمام کوچه‌ پس‌کوچه‌های شهر و روستاهای سبزوار را نرفته‌اند تا  با مردم این کوچه‌ها چهره به چهره و سینه‌به‌سینه حرف بزنند.
مقصودی اخیرا گفتگوی کوتاهی با رصد داشته که در زیر می خوانید. 

 
 شنیدیم که تصمیم شما برای نامزدی در انتخابات مجلس دهم در صورت تأیید صلاحیت قطعی است؟
 بله؛ انشاء الله؛ توکل بر خدا از اول گفته‌ام به مردم و نظام بدهکار هستیم. من در یک خانواده مذهبی روستایی به دنیا آمده‌ام، برادرم را هم که جانباز شیمیایی بود و به رحمت خدا رفت همه می‌شناختند و با این اوضاع‌واحوال و بدهکاری که به‌نظام و مردم و مسئولین دارم و خدمات حداقلی که به مردم در سبزوار داشتم و خواسته‌های زیادی که مردم‌دارندف قصد دارم وارد عرصه انتخابات بشوم.
 

به چه دلیل و انگیزه‌ای می‌خواهید نامزد انتخابات مجلس شوید؟

به خاطر بدهکاری که به مردم و نظام ‌دارم. به‌عنوان یک مدیر اجرایی و به‌عنوان کسی که سابقه‌ام در شهرداری سبزوار از سال ۷۲ و به‌عنوان کارگر پخش آسفالت شروع شد و بعد ادامه تحصیل دادم و فوق‌لیسانس گرفتم و به‌عنوان یک مدرس دانشگاه و با تجربیاتی که از چهار سال عضویت در شورا دارم و دو سال هم شهردار سبزوار بودم و شهردار نمونه کشور شدم و از همه مهم‌تر اشرافی که به تحقیقاتی که داشتم و یازده‌تا کتاب درزمینهٔ شهرسازی و قوانین شهرداری‌ها تألیف و چاپ کردم و بالاخره با تجربیاتم و باانرژی که دارم و استراحتی که در این دو سال کردم، فکر می‌کنم بتوانم درراه رسیدن به سبزواری آباد و سربلند قدم بردارم.

 
گرایش سیاسی شما در چارچوب کدام‌یک از جریان‌های سیاسی کشور می‌گنجد؟
 من یک نیروی عمل‌گرا هستم. به لحاظ نگاه سیاسی اول‌ازهمه باید تعریف کنیم اصولگرایی و اصلاح‌طلبی به چه معنی است و افراد در این زمینه شناسنامه‌دار باشند. قبلاً برخی می‌گفتند اصولگراییم اما چون الآن دولت اصلاحاتی روی کار است به اصلاحات چسبیده‌اند. یک عده هم می‌گویند اصلاحاتی هستیم اما به اصولگراها می‌چسبند و هی تغییر رنگ می‌دهند. در انتصاباتی که در شهرداری داشتم از عقلای هر دو جناح استفاده کردم. به نظرم هم فرزندان اصولگرا و هم فرزندان اصلاح‌طلب – البته عقلای آن‌ها- فرزندان این نظام و این انقلاب هستند. در هر دو طرف هم یک سری تندروها هستند. اگر می‌خواهیم نظام و مملکت ما آرامشی که دارد حفظ شود باید فصل الخطاب ما قانون و حرف‌های مقام معظم رهبری باشد.
 
پس ادعای فراجناحی بودن دارید؟

 
فراجناحی نگاه می‌کنم و به‌صورت مستقل وارد عرصه انتخابات می‌شوم. عمل‌گرا هستم و اگر بخواهم در چارچوب بگویم، تعریف رهبری را قبول دارم که آدم باید اصلاح‌طلب اصولگرا یا اصولگرای اصلاح‌طلب باشد؛ یعنی مبنای کار من اصولگرایی است ولی حرکات اصلاح‌طلبانه‌ای را هم که امام حسین (ع) می‌خواست برای نظام رسول‌الله انجام دهد می‌خواهم انجام دهم.
یک انقلابی در ایران پیش آمد که من در آن زمان ۴ یا ۵ سالم بود. الآن پنجاه‌درصد جامعه ما اصلاً انقلاب را ندیده‌اند. ما بالاخره خواسته‌های این‌ها را باید در نظر بگیریم، نظام تغییر کرده، گفتمان نظام جهانی تغییر کرده و اگر ما می‌خواهیم وارد شویم و سبزوار ما و ایران ما پسرفت نداشته باشد و پیشرفت داشته باشد، باید به این سمت حرکت کنیم که بالاخره همه فرزندان این انقلاب را ببینیم.
اگر می‌گویم اصولگرای اصلاح‌طلب یعنی این‌که حرکات من و مبنای کار من همان قانون و حرف ولایت و اصولگرایی است اما حرکاتم اصلاح‌طلبانه است. مثلاً نصب المان دکتر شریعتی با کروات کاری جدید و اصلاح‌طلبانه در سبزوار بود. المان رستم و سهراب در محوطه شهرداری هم یک کار جدید بود که من انجام دادم. این مبلمان شهری و تندیس‌ها و آن المان‌هایی که در نوروز ۹۲ ایجاد کردیم را مردم سبزوار هیچ‌وقت فراموش نخواهند کرد و در ذهن مردم سبزوار تا زمانی که زمان باشد نوروز ۹۲ با المان‌هایش باقی خواهد ماند. این‌یک حرکت اصلاح‌طلبانه و به‌روز بود.
عزل و نصب‌های من در شهرداری، هم از نیروهای اصلاح‌طلب و هم از اصولگراها بود، پس من می‌گویم حرکت‌های ما یک حرکت عمل‌گرایانه است.
در بین کاندیداهایی که الآن از سبزوار برای انتخابات مجلس دهم مطرح هستند شاید ازنظر سنی من از بقیه جوان‌تر باشم ولی تجربه‌ام بیشتر است. فکر می‌کنم نامزدهای مطرح که امروز حرف برای گفتن و ادعای رأی آوردن دارند اصلاً چارچوب و نیازهای مردم را مثل من نمی‌شناسند. هیچ‌کدام از کاندیداها مثل من تمام کوچه‌ پس‌کوچه‌های شهر و روستاهای سبزوار را نرفته‌اند تا در میان خاک کوچه‌ها قدم بزنند و با مردم این کوچه‌ها چهره به چهره و سینه‌به‌سینه حرف بزنند. من کسی هستم که به‌عنوان یک کسی که عضوی از این نظام و این انقلاب هستم، یک سبزواری اصل هستم، بزرگ‌شده سبزوار هستم و از سبزوار هم تا حالا خارج نشده‌ام و مؤلف چندین کتاب هم بوده‌ام و همه کوچه‌ پس‌کوچه‌های سبزوار را می‌شناسم.

 
 پس برای انتخابات وارد فهرست‌ها و ائتلاف‌های حزبی و سیاسی نمی‌شوید؟
 
نمی‌گویم نمی‌شوم؛ اما حرکتم عمل‌گرایانه است.

 
ظاهراً در سبزوار شورایی با عنوان شورای معتمدین اصولگرایان تشکیل‌شده است. نسبت حسین مقصودی با این شورا چگونه خواهد بود؟
 بستگی به مبنای نگاهشان دارد. یکی از ایرادهایی که بعضی از حزب‌ها دارند این است که نگاهشان از بالا به پایین است؛ یعنی از بالا دو نفر را انتخاب می‌کنند و می‌گویند مردم به این‌ها رأی بدهند. این‌ها نه سبزوار را دیده‌اند و نه می‌دانند چه خبر است.
اما اگر این حرکت از کف شروع بشود؛ یعنی اگر بیایند در بین مردم و مقبولیت‌ها را بررسی کنند و نظرسنجی‌ها را ببینند و تجربیات را نگاه کنند و ببینند که رفقای اطراف طرف کیست‌اند و بر این مبنا حرکت کنند و دو نفر انتخاب کنند برنده می‌شوند؛ اما اگر همین‌جوری بگویند ما این شورا را تشکیل دادیم ولی هدفمان این است که این دو نفر از شورا خارج بشوند در آینده‌ای که مردم باید رأی بدهند قطعاً موفق نمی‌شوند.
من ارادت خاصی به احمد توکلی و تیپ‌های این‌جوری که اقتصادی و سالم کار می‌کنند دارم، منظورم حزبی نیست بلکه بر مبنای آن اقتصادی و سالم بودن را می‌گویم. توکلی یک خاطره جالبی تعریف کرده بود. گفته بود: «زمانی که سال ۷۶ خاتمی به‌عنوان رئیس‌جمهور داشت تنفیذ می‌شد من گریه می‌کردم، یک خبرنگار پرسید برای چی گریه می‌کردی، گفتم برای این‌که همه مسئولین و نظام می‌خواستند ناطق نوری را از صندوق دربیاورند؛ اما مردم گفتند نه و به خاتمی رأی دادند.»
می‌خواهم بگویم این شورای اصولگرایان باید وارد لایه‌های زیرین جامعه بشوند و ببینند مردم چی می‌خواهند، نگویند ما چی می‌خواهیم و نظرشان حاکمیتی و دستوری نباشد.

 
چقدر مطمئن هستید که رأی بیاورید؟
صد درصد رأی می‌آورم. شک نکنید رأی اول سبزوار و سبزوار بزرگ، جوین، جغتای، خوشاب، داورزن، ششتمد، روداب و حومه را با قاطعیت من رأی می‌آورم و مثل خرداد ۷۶ می‌شود که مردم خواهند گفت آن چیزی می‌شود که ما بخواهیم. مسئولین باید بفهمند ذائقه مردم تغییر کرده است، مردم مقصودی را نمی‌خواهند، مردم تفکر مقصودی را می‌خواهند، مردم می‌خواهند بگویند خود مقصودی را شاید قبول نداریم ولی تفکرش را قبول داریم، ساختن سبزواری آباد و سربلند با همکاری مردم سبزوار و نخبگان سبزوار و دوری از افراط‌گرایی در جناح اصلاح‌طلب یا اصولگرا
 

با این تفاسیر فضای انتخابات مجلس دهم را در سبزوار چگونه می‌بینید؟

به نظرم با نظرسنجی‌های که صورت می‌گیرد و جمع‌بندی‌هایی که می‌شود و با مردم هم که صحبت می‌کنیم با قاطعیت من رأی اول را می‌گیرم و در مرحله اول می‌روم به مجلس و چهار پنج نفر دیگر از بزرگان به مرحله دوم می‌روند. باید دید چه کسانی به مرحله دوم می‌روند.

 


اظهار نظر

نام:

ايميل:
وب:
شماره امنيتي:
نظر شما:


انشااله باانتخاب شما سبزواری اباد خواهیم داشت .بدون نگاه سیاسی وجناحی خداوند یارویاورت
درود برمقصودی عزیز
ابوالفضل
60 مخالف 35 موافق
درود و دوصد بدرود بر حسين بيا بابا بيا كه ... تو شهر و شهرداري بيا كه شهر دارد خفه ميشود بيا كه نفسهاي شهر به شماره افتاده است بيا كه شهر و سبزوار خيلي وقته كه يك پدر درست و حسابي ندارد بيا كه حق ناحق شده و ناحق .حق شده بيا ما همه هستيم