گفتگو سبزوار:

سبزوار آنلاين: گفت و گو درباره اخبار شهر سبزوار

گفت و گو

تاریخ گفتگو: 15 دي 1394 / کد مطلب: 2973 / بازدید: 20641 / اظهار نظر: 0

با محمد سالاری داوطلب نمایندگی مجلس از سبزوار


رویکردم انسجام بخشی تمام جریان های اجتماعی و سیاسی برای توسعه و اشتغالزائی در سبزوار بزرگ استرویکردم انسجام بخشی تمام جریان های اجتماعی و  سیاسی برای توسعه و اشتغالزائی در سبزوار بزرگ است محمد سالاری٬  عضو سبزواری شورای اسلامی شهر تهران با حضور در فرمانداری شهرستان سبزوار در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه سبزوار، جوین، جغتای، داورزن و خوشاب ثبت نام کرد.
وی پس از ثبت نام در جمع خبرنگاران  علت حضور خود در این عرصه را انسجام بخشی و وفاق و همدلی بین تمام جریان های سیاسی درون نظام دیار سربداران و بهره گیری از تمامی نخبگان سیاسی جهت توسعه و ایجاد کارآفرینی و اشتغال اعلام کرد.
سالاری گفت: یکی از دلایلی که مجاب شدم در زادگاهم کاندیدای مجلس شورای اسلامی شوم دغدغه بخشی نگری ها و قومیت گرائی هائی بود که متاسفانه در سراسر سرزمین بزرگ سبزوار در دهه های گذشته نهادینه شده و در حال گسترش و تعمیم به همه بخش ها و شهرستان های شهر مادر یعنی سبزوار است.

برای ارتقاء جایگاه نهاد شوراهای شهر و روستا تلاش خواهم کرد
وی یکی دیگر از دلایل حضور خود در رقابت انتخابات پارلمان کشور را تقویت نهاد شورا ها برشمرد و گفت: با توجه به تجربیاتی که در دو سال گذشته در شورای اسلامی شهر تهران کسب کردم به این باور رسیدم که بسیاری از ابزار ها و مولفه های لازم برای تقویت شورای شهر و روستا و تحقق مدیریت یکپارچه شهری که یکی از ضروری ترین عوامل تقویت نهاد شوراها است در مجلس شورای اسلامی رغم می خورد همچنین با توجه به ارائه طرح ها و لوایح کاهش تعداد اعضای شوراها و دولتی کردن شوراها  در ماه های اخیر به مجلس شورای اسلامی که موجبات تضعیف شوراها را فراهم کرده به این نتیجه رسیدیم که افرادی که به عنوان نماینده مردم وارد مجلس شورای اسلامی می شوند نقش بسزایی در ارائه طرح ها و لوایح و تعیین سرنوشت مردم شهرها و روستاها و کل کشور دارند و من نیز به منظور کمک به هموطنانم برای ورود به مجلس اقدام کردم و برای این تصمیم از پیشکسوتان شورای شهر تهران آقایان دکتر چمران و دکتر مسجد جامعی و دیگر دوستان شورا کسب اجازه کردم.


 
 جوین، جغتای، داورزن و خوشاب فرزندان سبزوار
عضو کمیته مدیریت شهری دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به تقسیم استان خراسان بزرگ به سه استان افزود:  قطعا مطالبات بحق مردم شریف دیار سربدران با بخشی نگری ها و قومیت گرائی ها تحقق پیدا نخواهد کرد.
وی با تاکید بر اینکه شهرستان های تازه تاسیس نباید خود را از سبزوار جدا بدانند, گفت: این شهرستان ها جزئی از سبزوار و شهر مادر محسوب می شوند و نباید جدای از سبزوار به آنها نگریست.
سالاری با اشاره به اینکه نقش شهرستان سبزوار بزرگ با دارا بودن 5 فرمانداری و 7 مرکز شهر در حال گسستن است, تاکید کرد: باید به شهرهای اقماری مانند فرزندان سبزوار  نگریست و  شان و جایگاه سبزوار را به عنوان شهر مادر حفظ کرد.
سالاری با  تاکید بر اینکه وحدت و همدلی و ایجاد انسجام بخشی منجر به توسعه یافتگی می شود, تصریح کرد: تا زمانی که نتوانیم انسجام بخشی ، وحدت و همدلی را بین تمامی مردم شریف سبزوار بزرگ با محوریت سبزوار به عنوان شهر مادر و شهرهای اقماری ایجاد کنیم قطعا تحولات بنیادین که منجر به توسعه یافتگی شهرستان بزرگ سبزوار می شود رقم نمی خورد.


باید سهم حوزه انتخابیه را از برنامه و سیاست های کلان کشور بگیریم
وی با بیان اینکه برای توسعه یافتگی باید سهم مان را در فرآیند بررسی تدوین و تصویب سیاست های کلان نظام بگیریم خاطر نشان کرد: قبل از اینکه این سیاست ها توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شوند در کمیسیون ها  و کمیته های تخصصی مجمع تشخیص مصلحت نظام بررسی می شود و نمایندگان بایستی با توجه به سند توسعه سبزوار سهم شهرشان را بگیرند یا اینکه با تلاش و پیگیری در فرآیند تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها که منجر به  تدوین و تصویب برنامه های توسعه در کمیسیون های دولت و مجلس می شود سهمی  اخذ کنند.
 سالاری با بیان اینکه برخی از نمایندگان متاسفانه به جای اینکه پیگیر دریافت سهم خود از برنامه ها و سیاست های کلی باشند  بیش از 90 درصد و قتشان را برای مطالبات فردی و شخصی صرف می کنند.
وی خاطر نشان کرد: بنده اعتقاد دارم پاسخگویی به تک تک مطالبات و درخواست های مردم شهر و روستاهای حوزه انتخابیه یکی از ضرورت های انکار ناپذیر و وظایف  اصلی نمایندگان است ولی این موضوع نباید  نماینده را از کارهای بزرگ باز دارد.
وی با اشاره به شهرستان اسفراین اظهار داشت: عملکرد نمایندگان اسبق این شهرستان در گرفتن سهم این شهر از برنامه ها و سیاست های کلی نظام در طول دهه های گذشته باعث شده است که  اکنون شاهد بهره مندی مردم این شهر از زیر ساخت های مختلف  از جمله صنایع مادر باشیم این در حالی است که  شهرستان بزرگ سبزوار با  چندین هزار سال تمدن و فرهنگ و وسعت چند برابری و جمعیت  بیش از نیم میلیون نفری و نیز نخبگان  سرآمدی که در برخی  از حوزه ها حتی از سطح ملی بالاتر هستند دچار محرومیت و توسعه نیافتگی می باشد.
 کاندیدای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی با  بیان اینکه استفاده از ظرفیت مشارکت اجتماعی و ایجاد نشاط و امید یکی از الزامات اساسی کنونی است تاکید کرد: بایستی به مردمی که فکر می کنند هیچ راهی برای توسعه یافتگی وجود ندارد این اطمینان را بدهیم که می توانیم با ظرفیت های بومی موجبات توسعه یافتگی را فراهم کنیم.
 
مطالبه مردم اشتغال است نه اصولگرائی و اصلاح طلبی
وی با بیان اینکه هم اکنون نیاز آحاد ملت جمهوری اسلامی ایران و مردم دیار شریف دیار سربداران بعد از گذشت قریب به 4 دهه پس از پیروزی انقلاب اسلامی مرزبندی سیاسی اصولگرائی و اصلاح طلبی و قومیتی نیست تاکید کرد: مهمترین مطالبه  مردم زدودن بیکاری و ایجاد اشتغال و کارآفرینی در راستای توسعه یافتگی است.
عضو هیئت امناء و نایب رئیس هیئت مدیره خانه سبزوار در تهران در ادامه با بیان اینکه  در آستانه تحقق مفاد یکی از اسناد تاریخی کشور یعنی سند برجام  هستیم گفت: بنده اعتقاد دارم در سال های آتی تمامی شهرهای کشور دچار رقابت درون کشوری خواهند شد تا بتوانند از ظرفیت های فرصت عظیم  پس از تحریم ها بهره ببرند و قطعا ما باید برای استفاده بهینه از این ظرفیت عظیم  با بهره گیری از کارشناسان و نخبگان موجبات توسعه یافتگی را با جذب سرمایه گذاران خارجی و داخلی  فراهم کنیم.
 برای همه کاندیداها که رفقایم هستند احترام قائلم
کاندیدای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی  بر تکریم و احترام کامل همه کاندیداها و طرفدران تاکید و بیان کرد: بنده همه کاندیداها را که از رفقای عزیزم هستند  از دلسوزان و نخبگان این دیار می دانم و برای تک تک آنها احترام قائلم چرا که حضور تک تک آنها در این برهه تاریخی که جمهوری اسلامی ایران نیاز به مشارکت حداکثری برای مقابله استکبار جهانی و برای تحقق مفاد و بندهای سند تاریخی برجام دارد را ارج می نهم.
سالاری در ادامه با تاکید بر رعایت اخلاق و پرهیز از هرگونه بداخلاقی و تخریب انتخاباتی اظهار داشت: هر فردی که  وارد این صحنه می شود می بایست مورد احترام واقع شود و اساسا اعتقاد دارم همه ما قبل از اینکه نماینده، فرماندار، استاندار یا رئیس جمهور شویم انسان هستیم و انسان یعنی جانشین خدا در روی زمین. رقبای ما و طرفداران آنها هم جانشینان خدا هستند و به هر نحوی ما را مورد تخریب و بد اخلاقی و هتک حرمت قرار بدهند ما برای آنها احترام قائلیم هر چند به تاسی از آموزه های دین مبین اسلام نقادی منصفانه خواهیم داشت.

نماینده تمام مردم سبزوار بزرگ هستم
وی در پاسخ به سوالی که آیا در لیست اصلاح طلبان حوزه انتخابیه سبزوار حضور خواهید داشت گفت: در این برهه زمانی اعتقادی به مرزبندی های سیاسی ندارم و من نماینده تمامی جریانات سیاسی و همه مردم سبزوار بزرگ خواهم بود  البته به عنوان یک چهره اصلاح طلب اعتدال گرا، قطعا مورد حمایت این جریان و جریان اعتدال گرای دولت خواهم بود.
سالاری در پایان با اشاره به اینکه نظام جمهوری اسلامی با وحدت رویه هم اکنون در حال صدور انقلاب فرهنگی به تمامی جهانیان است از مردم سبزوار بزرگ خواست به اندازه ای هزینه  قومیت گرائی و قباحت آن را بالا ببرند تا کسی جرات تمسک به آن را نداشته باشد 
 


اظهار نظر

نام:

ايميل:
وب:
شماره امنيتي:
نظر شما:


0 نظر در صف تاييد است.