گفتگو سبزوار:

سبزوار آنلاين: گفت و گو درباره اخبار شهر سبزوار

گفت و گو

تاریخ گفتگو: 1 شهريور 1394 / کد مطلب: 2900 / بازدید: 1512 / اظهار نظر: 0

با جلال تعصبی نماینده مردم در شورای شهر


استعفای نورنهنگ قطعا انتخاباتی نبود/ نباید تصمیمات قانونگذاری متاثر از فضای رفاقت باشداستعفای نورنهنگ قطعا انتخاباتی نبود نباید تصمیمات قانونگذاری متاثر از فضای رفاقت باشد نماینده مردم در شورای شهر سبزوار گفت: از آنجائی که هر گونه استعفا اعضاء شورا باید در صحن رسمی مطرح شود و نمایندگان مردم با آن موافقت کنند معتقدم مهندس نورنهنگ قبل از رسانه ای شدن استعفایش بهتر بود قبلا شورا را در جریان این تصمیم می گذاشتند.
جلال تعصبی در گفتگو با سبزوار آنلاین اظهار داشت: مطمئنا مهندس نورنهنگ هم برای استعفا دلایلی دارند اما نباید به این موضوع زیاد دامن زده شود. وی با تاکید بر اینکه هر عضو شورا در حدود قانونی اختیار عمل دارد افزود: بهتر است برای عاقبت بخیری کارها با مشورت صورت گیرد.
رئیس شورای شهرستان ادامه داد: پس از گفتگوئی که با مهندس نورنهنگ داشتم اینطور برداشت کردم که وی ناچار به استعفا شده و خواسته با استعفای خود پیامی را برساند تا برای سوالات مردم پاسخی داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه استعفای نورنهنگ قطعا انتخاباتی نبود بیان کرد: استعفای نائب رئیس شورا ربطی به انتخابات هیات رئیسه که 12 شهریور برای سومین سال دوره چهارم برگزار خواهد شد ندارد و تا جایی که بنده می دانم وی دیگر تمایلی برای کاندیدا شدن در هیات رئیسه ندارد.
تعصبی همچنین اضافه کرد: شاید نمایندگان مردم برای انتخاب هیات رئیسه صحبت های جدید و رویکرد متفاوتی داشته باشند.
منتخب مردم در سومین و چهارمین دوره شورای شهر سبزوار همچنین گفت: شاید یک تعبیر این استعفا هم، پیرامون مسائل و سوء تفاهم های ایجاد شده باشد ولی معتقدم مهندس نورنهنگ اگر این مدت باقی مانده تا پایان مدت مسئولیت یکساله هیات رئیسه را تحمل می کردند شائبه ها و برخی تحلیل های نا درست به وجود نمی آمد البته تخصص و توانائی های وی در امور به ویژه بخش عمران بر کسی پوشیده نیست و عمده حرف ها و نظرات وی در زمینه های عمران شهری درست است.
وی با بیان اینکه همه ما بایستی در مسائل کاری نگاه کلان منافع شهرستان را در نظر داشته باشیم تاکید کرد: از آنجائیکه آینده شهر برای همه مسئولین اهمیت دارد نباید تصمیمات شخصی و شورائی ما به منافع شهرستان لطمه وارد کند. وی گفت: اگر به واقعیت بخواهیم اظهار نظر کنیم شاید در جاهایی انتظارات ما برآورده نشده است ولی باید بهمان دلیلی که اشاره شد تحمل کنیم و خیلی گلایه مندی ها را ابراز نکنیم البته این موضوع به میزان صبر و تحمل افراد هم بستگی دارد.
تعصبی ادامه داد: ملتهب کردن فضای شهر و متوجه کردن اذهان به مسائلی که شاید ضرورت نداشته باشد صحیح نیست و باید از آن خودداری شود بایستی رفتارمان به گونه ای باشد که وقتی از بیرون شهرستان قرار است به ما نگاه شود و تصمیمی اتخاذ گردد قضاوتی درست و متناسب جایگاهمان صورت بگیرد چون مدام رصد می شویم .
عضو شورای شهر خاطر نشان کرد: اگر پیام بدهیم فضای شورا ملتهب است و شهرداری بلا تکلیف است نباید انتظار داشته باشیم که مسئولان عالی رتبه استانی و حتی کشوری با رفتار و قضاوتی عادلانه شهر را در عمران و توسعه یاری کنند و در چنین زمان هائی است که ناخواسته شهر دچار چالش می شود بنابراین باید به اینگونه مسائل کلان تر نگاه کرد و باید همواره به فکر عاقبت بخیری شهرمان باشیم.
وی در بخش دیگری از گفتگو نیز  با بیان اینکه اظهار داشت: ای کاش شورای شهر به سمت رفتار رفاقت گونه پیش نمی رفت ( البته و حتما دوستانی در شورا هستند و حق دارند نظری خلاف این داشته باشند)  و ما نمایندگان مردم زمانی که در صحن شورا حاضر می شدیم جدی به مسائل نگاه می کردیم اما متاسفانه الان در یک فضای رو در بایستی و مبتنی بر رضایتمندی دوستان بسر می بریم. و این حاکمیت فضای کاملا دوستانه کار را بجایی رسانده که امکان انتقاد از عملکرد را کاملا سلب نموده و این می شود که وقتی یک عضو به هر دلیل می خواهد از اختیارات خود استفاده نماید باعث دلخوری دیگران می شود که این یعنی بستن فضای کاری، پس این فضای دوستانه بوجود آمده با همه محاسنی که دارد باعث بسته شدن فضای نقد شده است که یقینا مطلوب نظام شورایی نیست. ای کاش در ک هایمان بالا می بود و در یک فضایی با حاکمیت قانون کار می کردیم که اگر امروز اعتراضی به عملکرد رئیس و شهردار می بود مکتوب می شد و فارغ از اینکه رئیس شورا و شهردار چه کسانی هستند می بایست پاسخگو می بودند و مطمئنا انعکاس و بازتاب های این موضوع نیز مفید واقع می شد.
نماینده مردم سبزوار در شورای شهر با بیان اینکه من از فضای حاکم بر شورای شهر خیلی آزرده ام تصریح کرد: آفت های شوراهایی مانند سبزوار عدم جدیت در پرداختن به مسایل کلان شهری است که آسیب بزرگی است و متاسفانه همه چیز بر مبنای امور روزمره و ارجاع امور موردی و عمدتا مسایل شهرداری است .
وی با بیان اینکه همانطور که مردم انتظار دارند عملکرد نمایندگان از یکسری رفتارهای تعریف شده و مشخص تبعیت کنند باید و حتما در فضای رسمی و رفتار بین اعضاء نیز یکسری مسائل رعایت شود و این جز با تجدید نظر در سازمان داخلی و رفتارهای قانونی اعضا میسر نخواهد شد.
وی در پایان وجود رفاقت بین اعضا  را باعث افتخار و محترم  شمرد و گفت: قطعا نبایستی تصمیمات قانونگذاری ما متاثر از فضای رفاقت باشد که احتمالا اقدام جناب نورنهنگ نیز دارای همین پیام بوده است.

اظهار نظر

نام:

ايميل:
وب:
شماره امنيتي:
نظر شما:


0 نظر در صف تاييد است.